Поради щодо вибору поролону

Намагаючись мінімізувати собівартість продукції, для того щоб «вижити» у скрутні часи, виробники м'яких меблів запитують себе, чи варто надавати перевагу поролонові вітчизняного виробництва, адже з першими проявами фінансової кризи на ринку еластичних пінополіуретанів з'явилися значно дешевші варіанти іноземного поролону «від виробника». Вираз «продаж від виробника» зачаровує. Покупець одразу уявляє надвигідну угоду - низька ціна на поролон із відомим брендом - що може бути кращим? Чи це насправді так і що криється за низькою ціною?

За даними аналітиків, сьогодні на частку вітчизняного виробництва поролону припадає близько 81% ринку. Популярний нині іноземний поролон займає приблизно 19%, створюючи конкуренцію у сегменті стандартних марок завдяки неймовірно низькій ціні. У частці іноземного поролону на молдавський і польський припадає 17%, із яких майже половину займає контрабандний товар і поролон, завезений за „сірою" схемою - без сплати митних зборів і ПДВ, чим, зокрема, пояснюється низька вартість вхідного продукту.

Проведене дослідження виявило, що виробники меблів, шукаючи відносно дешевий м'який поролон, отримують у результаті значне погіршення споживчої якості кінцевого продукту. Маленька перемога швидко перетворюється на велику втрату. На жаль, нині, за низькою ціною криється «обман» - імпортний поролон не відповідає жодним стандартам якості. Постачальники, користуючись необізнаністю клієнтів, навмисно завищують щільність, інші якісні показники та розміри товару. Поролон транспортують без дотримання будь-яких норм - після такого транспортування не відновлюються його початкові розміри. А під виразом «виробник із Європи» найчастіше йдеться про виробника з поганими умовами виробництва. Як правило, такі постачальники не мають централізованих складів і розвинутої системи логістики - це означає низький рівень стабільності поставок, а отже, можливу затримку необхідної партії «м'якої сировини».

У той же час, за опитуванням, більшість виробників меблів при закупівлі поролону все-таки віддають перевагу лідерам виробництва у цій галузі. Безумовними лідерами еластичного пінополіуретану на території України упродовж багатьох років залишаються компанії „Інтерфом" та „Фомлайн". Обидві компанії характеризуються професійним підходом до виробництва поролону - сучасне обладнання, новітні технології, стабільність якості, висока культура виробництва та прагнення співпрацювати з клієнтами заради взаємного вдосконалення. Компанії працюють у різних сегментах, оскільки „Інтерфом" займає нішу середньої та високої щільності, пропонуючи такі інноваційні марки, як поролон з пам'яттю, негорючий поролон тощо, а компанія „Фомлайн" виробляє поролон стандартних марок низької щільності та поролон вторинного спінювання.

Насправді виробництво еластичного пінополіуретану - складний технологічний процес, де кожна, здавалось би, незначна дрібниця, відбивається на якості поролону - починаючи зі сировини та закінчуючи умовами транспортування. Експерименти з пошуками дешевого альтернативного поролону виявляються насправді дорогим задоволенням і великим ризиком зіпсувати свій бренд.